Infoservis

Testovali jsme ...

nejmenší vysokotlaké čerpadlo řady WASP


WASP-100-4H (HONDA GHX 50)


V následujícím článku bychom Vám chtěli seznámit s testem nejmenšího vysokotlakého čerpadla řady WASP.
Čerpadla této řady jsme celkem nedávno zařadili do naší nabídky a to především pro jejich vynikající specifické technické parametry využitelné zejména při hašení požárů lesních a travnatých porostů nacházejících se ve výše položených oblastí.
Především jde o parametr tlakového spádu, kterého jsou tyto čerpadla při své hmotnosti a velikosti schopné dosáhnout.

Pro testování čerpadla WASP-100 - 4H s 4-taktním motorem HONDA GXH 50 jsme si vybrali golfové hřiště v Radíkově. Hřiště je situováno v kopcovitém přehledném terénu a disponuje několika vodními překážkami, z nichž jedna z nich nám posloužila jako zdroj vody. Bohužel jsme při přípravě testu podcenili délku hadicového vedení a k vlastním zkouškám jsme si vzali pouze 5 20 metrových hadic C-52. Zde je ještě nutno upozornit na to, že použité čerpadlo již bylo podle požadavku zákazníka upraveno na použití hadic a savic C52. V originálním provedení se čerpadlo dodává s přípojemi C-38 a pro usnadnění nasátí vody sací pumpičkou, která se dodává jako nadstandardní příslušenství.
I přes chybějící ruční zavodňovací pumpičky a s provedenou úpravou čerpadla na použití sacího a výtlačného příslušenství C52 se nám nakonec s plovoucím sacím košem podařilo celkem bez větších problému nasát vodu (sací výška cca 1,3 m).

Test proběhl v následující zkušební sestavě:


Výsledky testů formou fotodokumentace
Závěrem lze konstatovat, že až na menší problémy se zavodněním, splnilo čerpadlo naše očekávání, čímž se potvrdila naše dobrá volba zařadit čerpadla řady WASP do našeho portfolia vysokotlakých čerpadel.

Hodně dobrých řešení s čerpadly WASP od firmy Zahas s.r.o. Vám přeje

Ing. Milan Žitník

technický poradce ředitelewww.zahas-sro.cz

zahas@zahas-sro.cz


Rubrika:
Reportáže

verze pro tisk