Infoservis

Představujeme nový "český" sorpční prostrředek

POROSORB
Vážení přátelé a zákazníci,

v tomto krátkém bloku, si Vám dovolujeme představit nový sorpční prostředek "POROSORB", který jsme z pozice výhradního distributora zařadili do naší nabídky.
"POROSORB" se svými sorpčními a ostatními fyzikálními vlastnostmi lze považovat za kvalitativně velmi dobrý sorpční prostředek.

V podstatě se jedná se o univerzální sorpční drť, určenou k sorpci všech typů ekologicky nebezpečných kapalin z pevného povrchu. Lze ji velmi dobře využít především k čištění a úklidu uniklých kapalin při ekologických a olejových havárií na komunikacích, vozovkách a v průmyslu. Betonové, asfaltové a průmyslové podlahy zůstávají po aplikaci čisté a suché. Dále lze sorbent využít k sorpci kyselin, kdy zároveň dochází k neutralizaci sorbované kyseliny.

Sorbent se nabízí ve dvou zrnitostech-frakcích:

POROSORB 1 frakce 1-2 mm, sypná hmotnost 566 kg/m3
POROSORB 2 frakce 2-4 mm, sypná hmotnost 380 kg/m3

K posouzení nejsledovanějšího parametru u sorpčních prostředků sorpční kapacitu na ekologicky nebezpečných kapalinách uvádíme následující srovnání účinnosti "POROSORBU" s ostatními známými sorpčními prostředky.

SROVNÁNÍ ÚČINNOSTI SORBENTŮ (NAFTA, OLEJ, VODA)
Jeho hlavní předností, ve srovnání s obdobným sorpčními prostředky bude pravděpodobně jeho přijatelná cenová relace (10 kg balení se nabízí za 199,- Kč, včetně DPH) a jeho balení a způsob distribuce.
Standardně nabízíme 10 kg balení v sešívaných PE pytlích o rozměrech (ŠxV) 40x60 mm. Jako výhradní distributor Vám pak můžeme nabídnout i jiné formy balení a způsoby expedice do jiných obalů a v různém množství, případně expedovat přímo do Vámi zaslaných obalů.

V rámci ověření laboratorních výsledků proběhlo několik praktických ověřovacích poloprovozních zkoušek a aplikací "POLOSORBU", které prováděla VŠB Ostrava ve spolupráci s hasičskými jednotkami HZSP BorsodChem MCHZ a s HZSP VÍTKOVICE REALITY DEVELOPMENTS s.r.o.

Ověřovací zkoušky proběhly s 99% HNO3 a 70% kyselinou H2SO4, motorovou naftou, vyjetým motorovým olejem, benzín Natural 95 a brzdovou kapalinou.

Pro zajímavost uvádíme některé fotografie z těchto zkoušek:
Zkoušky s HNO3


Srovnání sorpce 99% HNO3
1- POROSORB
2- VAPEX
3-Vápenný hydrát

1-sorpční schopnost výborná, kyselina zadržena, vývoj slabé bílé páry;
2-sorpční schopnost žádná, kyselina protéká bez vývoje plynů a odnáší sebou zrna Vapexu;
3-sorpční schopnost slabá, bouřlivý vývoj plynů
Zkoušky s kyselinou sírovou

Zkoušky s motorovou naftou


aplikace sorbentu na naftu

sorpce

výsledek zkouškyZkoušky s vyjetým olejemDalší bližší technické informace, jakož i bližší informace z poloprovozních zkoušek najdete v tomto Katalogovém listu.

Pokud Vás něco na novém sorbentu zaujalo, neváhejte, dejte nám vědět a my Vám k ověření a k vyzkoušení zašleme 10 kg vzorek.

Již nyní si Vám za Vaši poptávku, případně objednávku dovoluji poděkovat a současně se těším na další obchodní spolupráci.

Bc. Karla Vebrová
Ředitel společnosti

Odkaz na produkt v našem eshop zde.zahas@zahas-sro.cz


Rubrika:
Novinky

verze pro tisk